Přijměte mé pozvání do světa, který jsem si nevymyslel ani jej nijak nepřetvářel. Do světa, který ve chvíli, kdy jsem zmáčknul spoušť fotoaparátu, vypadal přesně tak, jak můžete vidět na mých fotografiích. Do světa, který si přeje zůstat utajen, aby mohl časem tiše zmizet.
Už když jsem v roce 2006 poprvé vyjel fotit vraky automobilů, říkal jsem si, že sbírám materiál na knížku. Byla to však cesta mnohem delší, trnitější a zajímavější, než jsem na začátku očekával. Někdy se dařilo, jindy vůbec, a i když jsem si už několikrát říkal, jestli má smysl v této činnosti pokračovat, jestli už jsem téma nevyčerpal, nikdy jsem to nepověsil na hřebík.
Možná se jako mnozí jiní budete ptát, jak ta auta hledám. Kde je beru? Jak vím, kam se za nimi vypravit? Fotky rezivějících autoveteránů zveřejňuji už dlouhá léta. Mám dnes díky tomu mezi milovníky starých vozů mnoho přátel, kteří jsou doslova srdcaři, a když na nějaký rezivý kousek narazí, pošlou mi klasické sdělení: „Vladimíre, máme tu něco přesně pro tebe“. Protože svět už není tak velký, jak býval, a internet dnes dosáhne skoro všude, píšou mi lidé z nejrůznějších končin světa. Mám samozřejmě velikou radost, že nejsem jediný, komu takto vynaložené úsilí dává smysl. Je to taková symbióza – lidé mi dávají tipy a já se snažím přijet na místo, domluvit se s majiteli a zdokumentovat, co se dá. Bez všech těch nadšenců by mne to snad ani nebavilo a nemohla by nakonec vzniknout ani tato kniha.

Come with me into a world I have neither invented nor exaggerated. To a world that, as I pressed the shutter button of my camera, looked exactly the same as the photos. To a world that wishes to remain secret so as to quietly disappear over time.
Even as I took my first photos of car wrecks in 2006, I told myself I was collecting material for a book. The journey, however, turned out to be much longer, trickier and more interesting than I first thought. Sometimes things worked out, sometimes they didn‘t, and many times I asked myself if there was any point in continuing and if I hadn‘t already exhausted the topic, but I never threw in the towel.
You may ask yourself, as do others, how I go about looking for cars. Where do I find them? How do I know where to look for them? I have been publishing photos of rusty car wrecks for years now. I therefore have many friends among vintage car enthusiasts, and whenever they come across a rusty vehicle, they send me the classic message: „Vladimir, we‘ve got something for you.“ Since the world is not as big as it used to be, and the Internet reaches almost anywhere, people from all over the world write to me. I am, of course, very pleased that I am not the only one that finds meaning in such a challenge. It is a kind of symbiosis – people give me tips, and I try to reach the location, talk to the owner and document whatever I can. If it weren‘t for these enthusiasts, I would most likely not even enjoy the process and this book would never have been created.

POPIS | DESCRIPTION

Formát: 29 x 24cm | Dimensions: 29 x 24cm / 11,4″ x 9,4″

Rozsah stran: 128 | Number of pages: 128

Jazyk: česky a anglicky | Languages: Czech and English

Měkká vazba | Paperback 

Náklad druhého vydání: 333 | Numbers of copies (second editions): 333

Všechny výtisky jsou podepsané | All prints are signed

Druhé vydání | Second edition

ISBN:  978-80-270-9099-0 


CENY | PRICES

Cena knihy Zátiší s vraky Tatra: 777 Kč

Price of the book Still Lives with Tatra Wrecks: €30 / £27 / $37

Cena poštovného v ČR: s dobírkou 123 Kč, při platbě předem na účet 83 Kč

Shipping EU: €19

Shipping GB: £17

Shipping US: $26


OBJEDNÁVKA | ORDER

Objednávka na e-mail vladimir@cettl.cz by měla obsahovat požadovaný počet kusů zboží (knihy) a Vaši doručovací adresu. Pro zasílání v České republice preferuji platbu na dobírku, ale je možná i platba na účet či přes paypal.

Send your order to vladimir@cettl.cz with the required number of items (books) and your address. Payment can be made via bank transfer or paypal.com.


SLEVA | SALE

Využijte slevu 11% při objednání 2 kusů a více – platí pro knihy i kalendáře.

Take advantage of 11% discount when ordering 2 pieces or more – valid for both books and calendars.